SPA Aqua Dome Hotel w Lagenfeld w Austrii

Spoglądając za okno i nie  widząc nadchodzącej zimy przeglądałem sobie najbardziej luksusowe zimowe miejsca noclegowe. Będąc w Austrii 10 razy w miejscowosciach: Linz, Wedeń, Salzburg, Villach, Klagenfurt zawsze wspominam miło Austrię. Niestety wszystkie moje odiewdziny były latem i nigdy nie miałem okazji odwiedzić zimą światowej stolicy nart gdzie turyści zjeżdżają z całego świata.

SPA Aqua Doem Hotel w Austrii

W sercu tyrolskich Alp, w Längenfeld, mieści się niezwykły hotel. O wyjątkowości Aqua Dome świadczy wiele aspektów. Między innymi ten, iż jego historia – mimo, że hotel został wybudowany dopiero w 2004 r. – zaczęła się już w XVI wieku. Hotel mieści się bowiem na terenie źródeł siarczkowych, które wykorzystywane były w celach leczniczych przez okolicznych gospodarzy już około 500 lat temu.

(austria.info)

Centralnym elementem skonstruowanego według zasad feng shui **** 4 hotelu Aqua Dome jest tzw. „Thermendom”, czyli dwa duże baseny termalne z wodą siarczkową o temperaturze 34 i 36 °C zbudowane w kształcie kryształu. Oryginalna architektura budowli, jak również bogata oferta spa i wellness przyciąga miłośników „wodnego świata” z najdalszych zakątków globu. Ponadto dla amatorów białego szaleństwa hotel stanowi idealną bazę noclegową.

W Sölden, w odległości około 15 minut od Aqua Dome, znajdują się świetnie przygotowane stoki narciarskie.
Oferta term w Längenfeld jest ogromna: od kąpieli w gorącej wodzie ze źródeł termalnych, w dwóch zbudowanych
w kształcie kryształowych waz termach, po kąpiel w trzech zewnętrznych basenach sprawiających wrażenie unoszących się w powietrzu. Są to: basen źródlany, basen siarczkowy, basen solankowy.

W wyrafinowanym wodnym świecie można skorzystać ze znajdujących się obok siebie siedmiu różnych saun i łaźni parowych, gdzie doznaje się zmysłowych przeżyć w tropikalnym deszczu, wodospadach czy kąpieli we mgle. Następnie warto zajrzeć do wspaniałego ” beauty und spa” gdzie można indywidualnie dobrać zabiegi.

Aktywnym gościom Aqua Dome oferuje 25-metrowy basen pływacki oraz wielki basen w którym uprawia się „Aqua-Gymnastik” i „Aqua-Cycling”. Także siłownia z najnowszym sprzętem jest do dyspozycji gości.
Na rodziny z dziećmi czeka „Alpejska Arka Noego“ z dwoma basenami na pokładzie statku, zjeżdżalania wodna oraz fantastyczne pomieszczenia do zabaw.

Samoobsługowa restauracja zapewnia szeroki wybór jedzenia: od witalizujących przekąsek aż po haute cuisine.
Od grudnia 2013: Spa 3000 wyposażone w nowe pomieszczenia wellness, zajmujące dwie kondygnacje i powierzchnię 2000 m² . Do tego sauny wypełnione ziołami alpejskimi, kąpiele ziołowe oraz jedyna w swoim rodzaju sauna wykonana ze skał krystalicznych z doliny Ötztal.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s