Aescher Hotel Appenzellerland – Szwajcaria

Za oknem widać już wszędzie panującą zimę. Temperatura powietrza również daje nam znać o mroźnej porze roku. Przedstawiam wam Hotel w Alpach Szwajcarii.

W pagórkowatym krajobrazie Centralnej Szwajcarii wznosi się na skalisty szczytach alpejskich gór.  W imponującym obszarze Alpstein lokalizuje się Aescher Hotel. Potężne formacje skalne malują na wysokości ponad 2500 m skalnej wieży. Głębokie, strome doliny tego regionu przecinają bajkowy krajobraz niczym z baśni.

Co ciekawe w tej lokalizacji niemożliwe jest dostać się w miesiącach zimowych. Trasy są zamknięte i pokryte śniegiem. Sezon zaczyna się w czerwcu a kończy się w październiku. Wizyta w tym hotelu jest nie lada wyzwaniem. Wejście na sam szczyt wymaga dobrej kondycji fizycznej. Trasa wejścia to wspinanie się przez 770 m.np.m.Czas wspinaczki to około 3 godzin.

Trudny spacer od Wasserauen do Ebenalp oferuje spektakularne widoki w tej fascynującej dziedzinie turystyki pieszej. Po pierwszym podjeździe, dojdziesz malownicze Seealp jezioro, z, za nim potężna góra Säntis. Jednak niekwestionowanym kulminacyjnym punktem tej trasy jest restauracja górska Ascher.

Trasa wycieczki przebiega przez:

Wasserauen – Seealpsee – Ascher – Ebenalp

Spacer zaczyna się na stacji Wasserauen i prowadzi najpierw się dość stromą ścieżką do Seealpsee. Wędrówka wokół jeziora, daje dużo czasu, aby podziwiać piękne krajobrazy. Następnie wspinaczka z Seealpsee do Ascher naprawdę pokazuje piękne górskie szczyty i jej monolit.Górska ścieżka idzie w górę stromo wzdłuż zbocza i wchodzenie jest dość trudne. Wreszcie, po górskiej restauracji Ascher, kamienista droga zaprowadzi  Ciebie na górę do Ebenalp z fantastycznym widokiem. Następnie kolejka linowa zabierze Cię z powrotem w dół do doliny, w ciągu zaledwie kilku minut.

Poniżej informacje techniczne

Początek trasy: stacja Wasserauen

Koniec trasy: Ebenalp stacji kolejki linowej
Punktem wyjścia Wejście: Pociągi z Gossau, Herisau, Appenzell
Punkt dostępu przyjazdu: Kolejka linowa Wasserauen
Wymagania techniczne: Średnia trudność
Sprawność fizyczna: Średnia trudność
Czas wspinaczki: 3 godziny. 05 min.
Sezon: od czerwca do października
Gastronomia: Wasserauen, Seealpsee, Ascher, Ebenalp

Aescher Hotel Appenzellerland

Reklamy