Dzieci w Hotelach i restauracjach jako szanowany gość

Witam wszystkich w nowym 2015 roku.

Mam nadzieję, że przywitaliście rok w szampańskim nastroju.

Chciałbym was zainteresować tematem dzieci w hotelach i restauracjach. Wiadomo jest, że dzieci są takim samym gościem jak dorośli i powinny być traktowane na tych samych zasadach. Spotykam się z wieloma pozytywnymi zachowaniami restauratorów hotelarzy gdzie zdają sobie sprawę z obecności milusińskich. Kąciki dla dzieci, bawialnie, kids roomy czy kids kornery – oto nazwy używane bardzo często przez świat hoteli i gastronomii. Spotkałem się z opieką dla dzieci czyli babysitterką zwaną dziecięcą animatorką, gdzie tak wysokostandardowa obsługa bywa tylko w 4 i5 gwiazdkach standaryzacji hotelowej.

Hotel przyjazny rodzinie bawialnia 4 Hotel przyjazny rodzinie pokój 3

Pracowałem w jednym z sieciowych hoteli gdzie dla dzieci stworzono 4 pokoje. Nie nie ma tu pomyłki cztery pokoje. Okazało się, że w sezonach wakacyjnych liczba dzieci była wyższa niż dorosłych. Oprócz basenu gdzie obsługa miała kilka dmuchanych pontonów z wizerunkami postać z bajek to jeszcze w kids roomach stworzono pokój do bilarda, pokój do gier elektronicznych i pokój do rysowania, malowania, lepienia z plasteliny modeliny i innych zabaw grupowych stworzonych dla dzieci przez animatorki. Animatorek na okres wakacyjnych zatrudnionych było zawsze od dwóch do czterech w zależności od ilości dzieci.

spa hotel Aqua dome in Austria Basen

Namawiam zawsze hotelarzy i właścicieli hoteli aby dbali o atrakcje dla dzieci bo w końcu dorośli również podróżują z najmłodszymi i chcą również mieć ofertę dla nich. W jednym z hoteli, gdzie doradzałem właścicielowi hotelu zaproponowałem rewelacyjne rozwiązanie. Zaaranżowaliśmy jedną salę konferencyjną na bawialnie dla dzieci. Wyłożyliśmy ją wykładziną typowo dziecięcym z wyrysowaną jezdnią dla samochodów . Zakupiliśmy gry planszowe, piłkarzyki, dziecięcy bilard i mini basen z kulkami. oraz kilka gier planszowych. Wiele nie było trzeba aby przyciągnąć dzieciaki. Hotel w okresie ferii pękał w szwach. Było tak wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, że każdy dzień był wypełniony od świtu do wieczora. Nikt nie zmuszał nikogo do wycieczek nordic walking. Wystarczyła studentka AWF, która przygotowała trasę dla dorosłych w tym samym czasie animatorki dziecięce prowadziły dla dzieci konkursy z nagrodami.

Hotel przyjazny rodzinie do blogaHotel rodzinny do bloga 2

Wizytując wiele hoteli zwracam uwagę na standard i podejście serwisu hotelowego do dzieci. Łóżeczko dla dziecka zawsze powinno być bezpłatne to już jest standard na całym świecie. Spotykam się z sytuacjami, że część hoteli zarządzających przez prywatnego właściciela wyciąga pieniądze od gości nawet za łóżeczko dla dziecka. Cóż goście wybiorą hotel tam gdzie jest to bezpłatne. Oprócz łóżeczek spotykam się również z serwisem podgrzewaczy do butelek, dostępu do mikrofali czy nawet wynajmu kołyski, bujaka lub maty dla dziecka do raczkowania. Hotelom zależy na popularności, usługach, wyszukanym serwisie bo wiedzą, że goście tego oczekują. Mam nadzieję, że podpatrując najlepszym będziemy korzystać z najlepszych pomysłów i wdrażać do polskich Hoteli czego życzę wam i właścicielom obiektów.

Reklamy