Grupa Hoteli Hellsten w Sztokholmie – butikowy hotel Rex

Odwiedziny hotelu Hellsten były zamierzone i zaplanowane. Zdawałem sobie sprawę ze specyfiki małych hoteli butikowych mają inny model zarządzania. wizytując Hotell Hellsten nie mogłem się oprzeć wejść do hotelu vis a vis tej samej grupy. Hotel Rex skategoryzowany gwiazdkę niżej i mający ten sam klimat ścian ceglastych i drewnianej lakierowanej podłogi oraz skórzanych foteli mają coraz większą popularność w całej europie.

Rex enter hotel

Rex hotel restaurant

Logotyp inny niż w Hellstenie dostojny z koroną mającą nawiązywać do Królestwa Szwecji. Kamienica z XIX wieku wygląda bardzo zadbanie po kilku renowacjach prezentuje się reprezentacyjnie. Przed hotelem nawet zimą kwietniki i odnowione dębowe drzwi z samozamykaczem zapraszają do hotelu i nie można się oprzeć aby do niego nie wejść. W hotelu piękne aranżacje nawiązujące to wystroju kamiennego. Zmieniające się również w swoim wystroju jak w hellstenie na wejściu indyjskie słonie a jeszcze rok temu aranżacja w innych indyjskich dekoracjach.

Rex lobby hotel

rex patio hotel 1

rex patio hotel

Nawet zimą Hotel Rex wygląda bardzo atrakcyjnie. Zauważyłem obsługa w hotelach wymienia się pomiędzy sobą. Uniformy w grupie to czarne spodnie, czarna koszula i czarny wełniany sweter. Personel różni się tylko nametagami ( wizytownikami ). Zarządzanie w małej sieci butikowej sprawia, że nie jest koniecznie zatrudniać do każdego obiektu Dyrektor sprzedaży, Dyrektora Finansowego, Dyrektora Generalnego. Stwarza się tak zwany centralny Head office mieszczący się przeważnie w jednym z Hoteli i mała sieć jest zarządzana centralnie. Sprzedaż jest zunifikowana. Istnieją te same oferty sprzedażowe i podobne ceny. Działania marketingowe i PR to również działanie grupy. Finanse również idą do jednego departamentu i decyzję są podejmowane wspólnie z właścicielem, który doskonale jest zorientowany w przychodach i rozchodach. PMS czyli System komputerowy zarządzania częścią hotelową jest dostępna w Head office z poziomu każdego hotelu w grupie. Również zarządzanie gastronomią i systemem magazynowym jest zdecentralizowane.

Rex Double room 1

Rex double room standard 1

Rex double room standard 2

 

Takie centralne zarządzanie oszczędza nawet kilkaset tysięcy Euro rocznie związane z wydatkami na personel i kadrę menadżerską. Oczywiście są zdanie, że jest to system „sztywny” i przestarzały oraz niedoskonały. Zdania są podzielone jednak efektywność takiego działania w małej lub dużej grupie przynosi zamierzone efekty. Mam nadzieję, że ten artykuł posłuży do waszych przemyśleń. Czekam na wasze opinie i spostrzeżenia.

rex double room standard

Rex double room

Reklamy

One thought on “Grupa Hoteli Hellsten w Sztokholmie – butikowy hotel Rex

  1. Pingback: 10 Hoteli na Walentynki by Latek Hotels | LATEK HOTELS hotelowe dylematy dla pasjonatów hotelarstwa, podróżników

Możliwość komentowania jest wyłączona.