Szwecja – Sztokholm grupa hoteli butikowych- Hotel Hellstens Malmgard

Zachwycając się zabytkami i muzeami w Sztokholmie nie mogłem nie zwrócić uwagi na kolejny hotel Hellstens grupy hoteli butikowych w stolicy Szwecji. Kolejny hotel tej grupy Hellstens Malmgard jest oddalony 30 minut piechotą od centrum. Była to rezydencja wybudowana w 1770 roku przez prywatnego farmaceutę o nazwisku Wirwach. Posiadał bardzo duży ogród gdzie hodował roślinne lecznicze niedaleko swojej rezydencji.

Hellstens Malmgrad double room 1Hellstens Malmgrad double room standard 1

Hellstens Malmgrad double room standard 2Hellstens Malmgrad double room standard

Łazienki Hellstens Malmgrad są niemal jednakowe jak w Hotelu w którym miałem zaszczyt nocować. Kamienne ściany w kolorze kamienia angielskiego i terakota w kolorach szarości współpracują ze sobą i są niemal w jednej barwie.

Budynek jest jednym z trzydziestu ośmiu dworów (Malmgårdar),które zlokalizowane są w Sztokholmie. Budowle powstawały od roku 1600 na wizerunek dworów szlacheckich i były one głównie używane jako domy letniskowe dla szwedzkiej magnatów.Typowe dla tych dworów to piękne i rozległe ogrody, gdzie często uprawiano rośliny lecznicze. Gdy Wirwach i jego wspólnik Seckpiehl mieszkali tu z żonami znajdowało się tutaj 80 drzew owocowych w ogrodzie.

W ciągu roku dom został użyty do produkcji jedwabiu, szkoły dla młodych chłopców, a polityczne pomieszczeń biurowych stron, a także siedziby dla architektów. Instytucje powyżej wymienione przeobrażały się w tej nieruchomości w ciągu 240 lat, od kiedy został zbudowany. Można sobie tylko wyobrazić bieg historii i tego, co wydarzyło się w tym domu.

W hotelu znajduje się tylko 49 pokoi o charakterystycznym wrzosowo- śliwkowym wystroju. Morelowe ściany w połączeniu z wrzosowymi zasłonami i narzutami oraz białymi meblami w stylu Ludwika XVI nadają unikatowy styl.

Hellstens Malmgrad double roomHellstens Malmgrad superior 1

 

Hellstens Malmgrad superior 2Hellstens Malmgrad superior

 

Mam nadzieję, że kiedy odwiedzicie Sztokholm to zajrzycie do jednego z hoteli grupy Hellstens. Mam nadzieję, że przekonałem was opisami i zdjęciami publikowanymi na blogu.

Reklamy