Sieć Hoteli Marriott z ambitnymi planami rozwoju

Sieć Hotel Marriott zamierza do końca 2015 roku ma posiadać w swojej ofercie milion pokoi i być franczyzodawcą lub właścicielem 650 hoteli na całym globie. Ekspansja hotelarstwa została podpisana w 2014 roku przez CEO prezydenta Marriotta Arne Sorensen. Obecnie najbardziej wpływowej osoby w światowym Hotelarstwie.

zdj. Marriott company

zdj. Marriott company international INC.

Trochę historii. Sieć hotelu założona przez potentata hotelowego J.Williama Mariotta i jego żonę Alice Sheets Marriott w 1927 roku a prowadzona przez prezesa Billa Marriotta. Państwo Marriott zaczynali od sieci barów „Beer stand” później rozwinął sieć restauracji Pierwszy hotel został otwarty w Amerykańskim Arlington o nazwie the Twin Bridges Marriott Motor Hotel w 1957 roku. Przez 50 lat Bill Marriott prowadził prężnie rozwijającą się sieć hoteli. W 2012 roku miejsce prezesa objął Arne Sorensen, który chce rozwijać prężnie sieć zgodnie z nowoczesnymi trendami. Marriott posiada 49 % akcji słynnej sieci luksusowych marki Rizt -Carlton Hotel Company.

Marriott Orlando USA. zdj. Marriott Comany International INC.

Marriott Orlando USA. zdj. Marriott Company International INC.

Działalność biznesowa typowo rodzinna rozwijała się bardzo szybko w USA posiadająca około 4100 obiektów na całym świecie i ponad 700 tysięcy pokoi i 195 tysięcy pokoi planowanych do otwarcia.

W Polsce istnieją tylko dwa hotele Mariott Centrum istniejący od 25 lat. Oddany do dyspozycji gości od września 1989 roku jak również Courtyard by Marriott przy lotnisku F. Chopina na warszawskim okęciu oddany w 2003 roku i obecnie zarządzany przez spółkę Port hotel sp. z o.o. Spółka posiada również Hampton by Hilton airport przy ulicy 17 stycznia jak również Hampton by Hilton w Gdańsku. Trwa budowa również kolejnego hotelu w lokalizacji lotniskowej Katowicach-pyrzowicach również będzie zarządzany przez tą samą spółkę. Port Hotele to również inwestor potężnej inwestycji pięciogwiazdkowego hotelu Renaissance by Marriott budującego się już od 2009 roku i jego planowane otwarcie zapowiadane na koniec 2016 roku ma zwiększyć ekspansje światowej marki Marriott.

Marriott Airport w Montrealu zdj. Mariott International INC.

Marriott Airport w Montrealu zdj. Marriott International INC.

Marriott zamierza franczyzować nowe brandy. W swoich planach chce dostosować się do obecnych trendów hotelarstwa. Już w Mediolanie otworzył się Moxy Hotel należący właśnie do nowoczesnego brandy. Ma być to brand nawiązujący do Hoteli Designowych. Kolejnym brandem to: AC by Marriott, Autograph Edition.

Pan prezes Sorensen zrobił analizę chińskich turystów. Co się okazało, że od dwóch lat zauważył wzrost 40 % wydawania viz dla chińskich podróżników, jeżdżących po całym świecie. Celował będzie w hotele ekonomiczne, desingnowe i nowe marki. Ma to odbudować wielką korporacje i wznieść ją na wyżyny światowego biznesu hotelarskiego. Ile hoteli powstanie w Polsce, zobaczymy ? W każdym bądź razie mamy projekt przy lotnisku F. Chopina w Warszawie, którego Dyrektorem Generalnym projektu otwarcia jest Pani Anna Stępkowska doświadczony hotelarz w otwarciu nowych dużych obiektów. Przykładem może być „Hotel OSSA” grupy TRIP.

Headquater. Główna siedziba Marriotta w Berhsda w Maryland Usa. Zdj. Marriott International INC.

Headquater. Główna siedziba Marriotta w Berhsda w Maryland Usa. Zdj. Marriott International INC.

Reklamy