Hotel ARIES **** – Zakopiański styl i elegancja w luksusowym wystroju

Wiedząc jak międzynarodowym już kurortem jest Zakopane nazwane zimową stolicą Polski musiałem odwiedzić nowy obiekt Hotel ARIES. Czytając różne publikacje od 3 miesięcy na temat obiektu oraz obserwując fanpage’a wiedziałem, że obiekt zrobi na mnie wrażenie. Nie myliłem się o czym za moment. Hotel otworzył się 1 grudnia 2014 roku i został przeobrażony z byłego Domu turysty.

Apartament Chatlet w Hotel Aries Zakopane zdj. Hotel Aries

Apartament Chatlet w Hotel Aries Zakopane zdj. Hotel Aries

Wybierając się do Hotelu niestety nie mogłem się dostać od ulicy Krupówki i Dawnego domu turysty PTTK ( polskiego towarzystwa Turystyki Krajoznawczej ). Dodam, że jako 14-latek zdobyłem złotą odznakę PTTK. Aby otrzymać odznakę zwiedziłem 20 miast i przeszedłem 200 km w celach krajoznawczych. Hotel prezentuje się jako Zakopiański styl budowli góralskich. Od strony Galerii Krupówki brama jest zamknięta. Dostać się możemy tylko mijając pocztę i Hotel Gromada.

Aries apartament Hotelu Aries w Zakopanym. zdj. Hotel Aries w Zakopanym.

Aries apartament Hotelu Aries w Zakopanym. zdj. Hotel Aries w Zakopanym.

Menu w Hotelu Aries zdj. Hotelu Aries ****

Menu w Hotelu Aries zdj. Hotelu Aries ****

Już na samym wejściu po przekroczeniu drzwi wejściowych, które otwierają się elektrycznie za pośrednictwem siłownika, wita nas Oryginalny wagonik kolejki na Kasprowy Wierch z 1923 roku. Symbolizm jaki przekazują pierwsze wnętrza i ściany obiektu budzą kunszt estetyków i projektantów wnętrz. Recepcja znajduje się po lewej stronie od wejścia i jest bardzo blisko obok stylowego zakopiańskiego kominka. Podejście pracowników jak w hotelach butikowych. Skórzane fotele marki Chesterfield robią wrażenie. Poprosiłem aby pokazano pokój i dwa Apartamenty Chatlet i Aries. Winda do której zaprosił mnie portier wyłożona na zewnątrz wytrawioną skórą z bukata.  Wnętrze wind z kryształowym 14 calowym ekranem LCD, który emituje komunikaty pogodowe na bieżąco. Dyrektorem Generalnym Hotelu jest Pan Michael Goerdt. Pierwszy GM Hotelu Bristol w Warszawie po remoncie i otwarciu w 1992 roku pełniący tą funkcję do 1997 roku. Ponownie został dyrektorem w warszawskim Bristolu w 2009 roku przyjeżdżając z Zagrzebia.

Apartament Aries -salon w Hotelu Aries Zakopane.  zdj. Hotel Aries **** Zakopane

Apartament Aries -salon w Hotelu Aries Zakopane. zdj. Hotel Aries **** Zakopane

Apartamenty wyglądają zjawiskowo. Jeden z nich jest dwupoziomowy gdzie sypialnia jest na górze a salon na dole z przestronną łazienką. Kosmetyki personalne odzieżowej marki „Trussardi” wykonane przez ogólnopolską markę „ADA cosmetic”.  W standardowych pokojach kosmetyki również Ada Cosmetics z niższej półki . Związane to jest z ceną za pokój i apartament. Suite Chatlet to koszt 1070 PLN za dobę. Za pokój trzeba zapłacić dwa razy mniej, ale wszystko zależy od sezonu.

Kosmetyki łazienkowe w Apartamencie Aries**** Zakopane. zdj. Hotel Aries **** Zakopane.

Kosmetyki łazienkowe w Apartamencie Aries**** Zakopane. zdj. Hotel Aries **** Zakopane.

Restauracja do której wybraliśmy się drugiego dnia zrobiła na mnie wrażenie. Restauracja o wdzięcznej nazwie Halka tak jak opera Moniuszki zapraszała swoim wystrojem. Obiekt położony przy ulicy Zaruskiego nie jest widoczny z popularnych Krupówek. Reklama, PR zasługuje na wyróżnienie. Zamówiliśmy: pizze, pierś z kurczaka w śmietanie z przyprawami oraz królika w białym winie. Na deser zamówiliśmy bezę „Pawłowa”. Kelnerka bardzo młoda i  niedoświadczona ale nadrabiała swoją pokorą i uśmiechem. Herbatę zamówiliśmy z miodem z hotelowej pasieki. Mała uwaga dotycząca sposobu serwowania miodu. Jeśli jest podany w sosjerce to pod sosjerką zawsze podajemy spodek. Dostaliśmy później w glinianym góralskim kubku. Królik w białym winie wręcz rozpływał się w ustach. Kelnerka obejmowała nas pełną atencją chociaż miała braki w znajomości potraw. Mam nadzieję, że wszyscy kelnerzy przejdą test panel i będą znać każdą potrawę.

Apartament Aries - sypialnia w Hotelu Aries.  zdj. Hotel Aries **** w Zakopanem.

Apartament Aries – sypialnia w Hotelu Aries. zdj. Hotel Aries **** w Zakopanem.

Apartament Chatlet salon Hotelu Aries **** w Zakopanym zdj. Hotel Aries ****

Apartament Chatlet salon Hotelu Aries **** w Zakopanym zdj. Hotel Aries ****

Deser Pawłowa pochodzi jak się dowiedzieliśmy od nazwiska rosyjskiej prima baleriny, która miała jedyny przysmak – tort bezowy z kulką czekoladowej gałki lodu w środku. Hotel jest na bardzo wysokim poziomie serwisu i obsługi. Wymaga jeszcze niewielkich szlifów szkoleniowych.

Reklamy