Poziom 511 Design & SPA

Wyjeżdżając w góry nie mogłem nie odwiedzić stylowego hotelu Poziom 511 Design & SPA w Ogrodzieńcu. Moja droga do Ogrodzieńca okazała się nie lada wyzwaniem, gdyż przywitał mnie pierwszy śnieg w tym roku. Pokrywa śnieżna namalowała bajkowy obraz artysty malarza epoki klasycyzmu.

Hotel Poziom 511 design & SPA widokz sali konferencyjnej

 

Wjazd do Hotelu bardzo dobrze oznakowany. Jadąc od Zawiercia nie ma możliwości zgubić się. Wjazd do hotelu stromo pod górę. Nie zdziwiło mnie bo w końcu Hotel mieści się na Poziomie 511. Cyfry oznaczają metry nad poziomem morza czyli m.n.p.m. Parking bardzo dobrze przygotowany dla gości hotelowych i restauracyjnych. Dwa oddzielne wyjścia spełniają czterogwiazdkowe standardy. Przywitała nas recepcjonistka, pytając się o podróż, pogodę. Wskazując nam drogę do pokoju, zaprosiła nas do skorzystania z restauracji hotelowej. Wzorowa postawa obsługi.

Hotel Poziom 5111 design & SPA zdj. Latek Hotels Pieczonka

Hotel Poziom 5111 design & SPA zdj. Latek Hotels Pieczonka

Pokój bardzo przestronny wykonany stylowo w białych meblach bardzo podobne meble są w Superiorach Hotelu Holiday Inn w Bydgoszczy gdzie odpowiedzialny byłem za część recepcyjno-noclegową Hotelu. Wyszukana biel idealnie komponuje się z całością wystroju. Wyjście do basenu wymaga przygotowania i tutaj Hotel zadbał o siatkę i ręczniki w kolorach SPA. Zapytacie się: Jakie to kolory ? Otóż większość menagerów SPA dobiera ręczniki w kolorze brązu, cappuccino. Mają nawiązywać do nazwy. ( Praktyczne rozwiązanie). Łazienka wykonana w kolorach flagi narodowej bieli i czerwieni. Kosmetyki bardzo dobrej jakości ( balsam, szampon, płyn do ciała, mydło w kostce). Zabrakło mi wieszaków tzw. relingowych. Wieszaki haczykowate zainstalowane na idealnej wysokości. Suszarka niewidoczna przy lustrze jak w większości hoteli. Schowana w szufladzie, jednak dobrze oznakowana czarnym piktogramem. Przemawiają tutaj dobrze przemyślane względy bezpieczeństwa. To się bardziej ceni niż montowane suszarki nad umywalką.

Hotel Poziom 511 design & SPA pokój zdj. Latek Hotels

Hotel Poziom 511 design & SPA pokój zdj. Latek Hotels

Hotel Poziom 511 design & SPA -pokój zdj. Latek hotels

Hotel Poziom 511 design & SPA -pokój zdj. Latek hotels

Poszliśmy na basen i miłe zaskoczenie: byliśmy przywitani przez ratownika. Wyposażenie powierzchni basenu w jaccuzzi, dodatkowe urządzenie emitujące strumienie wody oraz sprzęt rekreacyjny dla dzieci to strzał w dziesiątkę. Około godziny 19.00 było 12 osób więc nie było tłocznie. Bardzo rzadko na basenach hotelowych widuje się Sofy, szkło a tutaj proszę wystrój niczym w luksusowej sieci „Raffles Hotels & Resort” o której pisałem niedawno.

Hotel Poziom 511 design& SPA -basen zdj. Hotel Poziom 511 & SPA

Hotel Poziom 511 design& SPA -basen zdj. Hotel Poziom 511 & SPA

Hotel Poziom 511 design & SPA - zdj. basen hotelowy.

Hotel Poziom 511 design & SPA – zdj. basen hotelowy zdj. Hotel Poziom 511 & SPA

Po kąpieli w basenie poszliśmy na kolację. Obsługa kelnerska porównywalna do Hoteli pięciogwiazdkowych w Europie. Wiedza i opowiadanie o potrawach, które serwują zasługuje na miano oceny celującej. Składając zamówienie nieczęsto zdarza się aby kelner zapytał o kolejność serwowania.  Obsługując nasz stolik kurtuazyjnie zachował kanony „savoir-vivre”. Najbardziej zadowolony byłem z produktów regionalnych. Faworki zamknięte w słoiku z metalową klamrą i stojące na serwantce robiły furorę. Dania, które zamówiliśmy były niebotyczne. Gdybym był tam dłużej to codziennie kosztowałbym innych specjałów szefa kuchni. Smakiem i prezentacją swoich dań szef kuchni zasługuje na moje wyróżnienie.

Hotel Poziom 511 design & SPA "pieczonka" zwana również duszonką na liściu kapusty - zdj. Latek Hotels

Hotel Poziom 511 design & SPA „pieczonka” zwana również „duszonką” na liściu kapusty – zdj. Latek Hotels

Śniadania dla mnie również okraszone wyjątkowymi smakami regionalnymi. Polecam wam odwiedzić Hotel i przekonać się osobiście. Na śniadaniach bardzo rzadko można spotkać miody regionalne z pasieki. Sposób prezentacji śniadania również z profesjonalnym podejściem. Obsługa dbająca o gości wymieniając talerze na czyste. Na bieżąco obserwująca stoły i bufet śniadaniowy. Z takim doświadczeniem spotkałem się 6 lat temu w „Intercontinental Berlin”.

Polecam wam również SPA Dr Ireny Eris gdzie kosmetyczki posiadają bardzo dużą wiedzę. Masaż twarzy robiony bardzo profesjonalne trwający 90 minut robi niebotyczne wrażenie.

Hotel Poziom 511 design & SPA Logo w otulinie śniegu- zdj. Latek Hotels

Hotel Poziom 511 design & SPA Logo w otulinie śniegu- zdj. Latek Hotels

Na obiad również wybraliśmy się do restauracji hotelowej. Zaskoczyło nas kolejna wysoce profesjonalna obsługa, która usadziła nas w tym samym miejscu na skórzanej sofie. Kolejne miłe zaskoczenie godne porównania do Hoteli Kempiński. Obsługa kelnerska dokładnie znała nasze podniebienia i co lubimy jeść. Obsługa hotelu dbając również o najmłodszego gościa organizuje seanse kinowe dla najmłodszych. Dla nas zrobili wyjątek i zorganizowali spersonalizowany seans kinowy w sali konferencyjnej zlokalizowany tuż pod głównym lobby.

Ponownie Logo Hotelu zdj. Latek Hotels

Ponownie Logo Hotelu zdj. Latek Hotels

Z wielkim żalem opuściliśmy ten cudowny obiekt. Zasługuje na wyróżnienie. Nie dziwi mnie, że dostał nagrodę Hotel z Pomysłem w roku 2012 przyznawaną co roku przez miesięcznik „Hotelarz”. Mam nadzieję, że przed Hotelową restauracją kolejne nagrody takie jak gwiazdka Michelin. Nie pomyliłem się. Miałem okazje być w Brukseli w zeszłym roku i recenzować restaurację „Rue d’or”, która od 3 lat jest nagradzana gwiazdkami. Nie widzę żadnych przeciwwskazań, aby restauracja Poziomu 511 dostała taką Nagrodę. Wszystko przed nią.

Hotel Poziom 511 design & SPA - zdj. Latek Hotels

Hotel Poziom 511 design & SPA – zdj. Latek Hotels

Pożegnanie Hotelu odbyło się w otulinie padającego śniegu.

Reklamy

One thought on “Poziom 511 Design & SPA

  1. Pingback: Pracownik sezonowy w usługach hotelarsko-gastronomicznych | LATEK HOTELS hotelowe dylematy dla pasjonatów hotelarstwa, podróżników

Możliwość komentowania jest wyłączona.