Hotel Brant – Niezapomniany wieczór walentynkowy

W tym roku ostatnia sobota karnawału i „Walentynki” czyli święto zakochanych zjednoczyły się w jednym dniu. Od początku roku mając dylemat gdzie spędzić ten wyjątkowy weekend wybrałem „Hotel Brant” w podwarszawskim Majdanie. Brałem udział w jego otwarciu jako Kierownik pionu pobytowego asystując Dyrektorowi i jego właścicielom.  Podczas nieobecności Dyrektora Generalnego godnie go zastępowałem.

Sala bankietowa Hotelu Brant w Majdanie zdj. Latekhotels.

Sala bankietowa Hotelu Brant w Majdanie zdj. Latekhotels.

Obecnie jak wiecie a może nie za dwa tygodnie premiera nowego programu „Piekielny Hotel” prowadzonego przez Małgorzatę Rozenek. Reklamówka stacji TVN nakręcona właśnie w Lobby tego hotelu. Przybyłem do Hotelu tuż przed godzina 20.00 parkując samochód obok znanego aktora współwłaściciela obiektu.

"Hotel Brant" -wizyta w pokoju standardowym.

„Hotel Brant” -wizyta w pokoju standardowym.

Oczywiście impreza rozpoczynała się o godzinie 20.00 więc poszedłem do Baru. Po chwili przywitał mnie osobiście Pan prezes, życząc miłego wieczoru. Obsługa kelnerska na sali miała bardzo dużo pracy i uwijała się sprawnie, z powodu uroczystych kolacji w restauracji „Szczere pole”. Na przystrojonej sali w balony w kształcie serca i nakrytych na biało stołów bankietowych pokrytymi płatkami róż, przywitał nas DJ prowadzący wieczór. Ku mojemu zaskoczeniu zapowiedział gwiazdę wieczoru finalistę programu „Voice of Poland” Michała Jabłońskiego. Śpiewał nam same „evergreeny” i spodobało się ta całej sali. Bufety rozmieszczone były po obu stronach sali po prawej gorący z sałatkami i piklami. Po lewej stronie bufet słodki z ciastami i wiodącym ciastem bezowym, arbuzem, ananasami, melonami, winogronami, karambolą, truskawkami. Do cudnej dekoracji „przygrywała” fontanna czekolady. Chociaż za mało w niej było oleju bo była stanowczo za gęsta.

Hotel Brant - Sala bankietowa- zdj. Hotel Brnat Majdan.

Hotel Brant – Sala bankietowa- zdj. Hotel Brnat Majdan.

Bufet gorący obfitował w dwie zupy: zupę z kaszą perlistą i drugą zupy pikantną z kalmarów ( uważam, że z kalmarów powinno się robić zupy krem ). Bufet z ciepłymi daniami obfitował w specjały kuchni śląskiej: kluski śląskiej, roladki śląskie. Nie zdziwiło mnie to bo w końcu szef kuchni i zastępca Dyrektora i pierwszy kierownik Restauracji z stamtąd pochodzi. Jednak Hotel zlokalizowany nieopodal stolicy kraju. Nie mogło zabraknąć Łososia w sosie, gotowanych warzyw i pieczonych ziemniaków. Talerze na bieżąco były zabierane razem z napojami gazowanymi i sokami. Chociaż dwa razy przypomniałem o brakującym zimnym mleku do kawy to natychmiast przyniesiono. Bemary były sprawdzane na bieżąco wielokrotnie przez doświadczonych kelnerów gdzie przez krótki okres czasu miałem zaszczyt z nimi pracować.. Były okresy przejściowe, gdzie obsługi nie było na sali.

Hotel Brant - Sala Bankietowa - Zdj. Hotel Brant Majdan

Hotel Brant – Sala Bankietowa – Zdj. Hotel Brant Majdan

Poniekąd kilka moich sugestii dotyczących rozwiązań technicznych. Sala bankietowa została wyposażona w ściany przesuwne i podświetlany sufit w różne kolory. W łazienkach gościnnych w końcu zainstalowano samozamykacze oraz różnego rodzaju wkładki zapachowe. Brawo ! Jeszcze brakuje w łazienkach ramek informacyjnych o promocjach hotelu: np bale, imprezy okolicznościowe, oferta niedzielnego brunchu. Lokalizacja „reklamówek” – przy dyspenserze do wytarcia rąk. Druga opcja na drzwiach wejściowych od strony toalety. Warto pomyśleć Panowie Prezesi.

Hotel Brant -restauracja widok na Niedzielny brunch - bufet słodki. zdj. Hotel Brant.

Hotel Brant -restauracja widok na Niedzielny brunch – bufet słodki. zdj. Hotel Brant.

Zwróciłem uwagę na długo wyczekiwane uniformy dla personelu recepcyjnego i pokojówek. Bardzo długo zwracałem na to uwagę, że jest to niezbędne dla dobrego imienia hotelu. Za moich czasów recepcjonistki nosiły swoje żakiety w jednym kolorze. Doczekałem się. Uffff. Byłem przekonany o samodzielnie pracujących Paniach pokojowych. Jedyny powód – bezpieczeństwo Pań pokojowych na terenie całego obiektu, co jest zrozumiałe,

Hotel z roku na rok nabiera rozpędu i zaznaczył się na warszawskim rynku hotelowym.

Reklamy

One thought on “Hotel Brant – Niezapomniany wieczór walentynkowy

  1. Pingback: 10 Hoteli na Walentynki by Latek Hotels | LATEK HOTELS hotelowe dylematy dla pasjonatów hotelarstwa, podróżników

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s