Starwood Hotels & Resort i jego ambitne plany rozwoju w Niemczech

Już wkrótce na początku marca odbędą się jak co roku w berlinie Międzynarodowe targi turystyczne ITB. Byłem na targach w 2012 roku podejrzeć jak Polska promowała się na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej odbywające się tego samego roku. Korzystałem z Hotelu IHG w dzielnicy Kuffersdamm niedaleko Hotelu pisywanego poniżej, gdzie ceny noclegów są bardzo wywindowane. Tym razem chciałbym zobaczyć jak radzi sobie Starwood Hotels % Resort Worldwide.

Hotel Sheraton Berlin Grand Esplande pokój standardowy - zdj. Sheraton Hotel Berlin Grand Esplande

Hotel Sheraton Berlin Grand Esplande pokój standardowy – zdj. Sheraton Hotel Berlin Grand Esplande

Starwood Hotels & Resorts Worldwide, Inc poinformował, że rozszerza swoją obecność w Niemczech wraz z podpisaniem umowy na uruchomienie Sheraton Grand Hotel Esplanade Berlin. Umowa franczyzowa z Esplanade Operation GmbH, spółką zależną od europejskiej firmy joint venture Host Hotels & Resorts, oznacza przekształcenie czynnego obecnie Grand Hotel Esplanade na hotel marki Sheraton. Hotel w dalszym ciągu będzie prowadzony przez Event Hotel Group, która posiada również udziały mniejszościowe w tym obiekcie.  Sheraton Berlin Grand Hotel Esplanade posiadający 395 pokoje, dysponuje restauracją standardową oraz lokalem specjalizującym się w kuchni niemieckiej, a także barem Harry’s New York oraz barem w holu. Inne udogodnienia obejmują basen i 12 sal konferencyjnych.

Hotel Sheraton Berlin Grand Eplande zdj. Sheraton Hotel Berlin Grand Esplande Sypialnia Apartamentu Prezydenckiego

Hotel Sheraton Berlin Grand Eplande zdj. Sheraton Hotel Berlin Grand Esplande Sypialnia Apartamentu Prezydenckiego

W ciągu najbliższych kilku miesięcy, hotel zaprezentuje firmowe udogodnienia w postaci stref: recepcyjno-wypoczynkowej Sheraton Club Lounge; Link@Sheraton zaprojektowanej wspólnie z firmą Microsoft, gdzie goście mogą się razem spotkać, odpocząć lub nawiązać kontakt z całym światem oraz rewolucyjnego programu odnowy biologicznej i fitness – Sheraton Fitness.

Hotel Sheraton Berlin Grand Esplande - hotelowy basen zdj. Hotel Sheraton Berlin Grand Esplande

Hotel Sheraton Berlin Grand Esplande – hotelowy basen zdj. Hotel Sheraton Berlin Grand Esplande

Berlin, jedno z najbardziej eklektycznych i kosmopolitycznych miast świata, znane jest w z wielu słynnych, historycznych atrakcji kulturalnych. Sheraton Berlin Grand Hotel Esplanade położony jest w pobliżu słynnego obszaru handlowego Kurfürstendamm i rozrywkowej dzielnicy Potsdammer Platz, a także w odległości zaledwie 600. metrów od malowniczego parku Tiergarten. W pobliżu hotelu znajduje się również stacja metra Nollendorfplatz. W zeszłym roku odwiedziłem Berlin w wakacje i mieszkałem w hotelu Holiday Inn Express niedaleko Potsdammer Platz.

Sheraton Berlin Hotel Grand Esplande - Bar hotelowy - zdj Sheraton Berlin Hotel Grand Esplande

Sheraton Berlin Hotel Grand Esplande – Bar hotelowy – zdj Sheraton Berlin Hotel Grand Esplande

 

Starwood dysponuje obecnie w Niemczech 26 hotelami, reprezentującymi sześć z dziewięciu lajfstylowych marek –Luxury Collection, Sheraton, Westin, Le Méridien, Four Points by Sheraton i Element. Sheraton Berlin Grand Hotel Esplanade jest jedenastym hotelem Sheraton w Niemczech, dołączającym do The Westin Grand Berlin. Niedawno firma wprowadziła na rynek swoją nową markę Element, otwierając Frankfurt International Airport i przygotowuje się do otwarcia w 2015 roku, innowacyjnej marki Aloft w Monachium i Stuttgarcie.

W Polsce marka Starwood Hotels& Resort posiada 6 obiektów: Hotel Bristol a Luxury Collection Hotel Warsaw, Sheraton Warsaw Hotel , Westin Hotel Warsaw, Sheraton Sopot Hotel & SPA, Sheraton Hotel Poznań, Sheraton Hotel Kraków.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s