Wielkie otwarcie Hotelu 1898 Loft w Suwałkach

Jak dowiedziałem się z wielu portali informacyjnych dzisiaj 15 maja 2015 otworzył się nowy Hotel w Suwałkach. W carskich koszarach Hotel 1898 loft *** zaprasza swoich gości swym zabytkowym wnętrzem. Polecam wam odwiedzić Hotel z racji eklektycznego wnętrza i historii, która jest bardzo barwna. Poniżej historia budynku.

Hotel Loft 1898 Suwałki hall recepcyjny.

Hotel Loft 1898 Suwałki hall recepcyjny.

Zabytkowe koszary carskie, które zostały zaadaptowane na potrzeby naszego hotelu, to obiekt wyjątkowy w skali kraju. Położenie kamienia węgielnego pod ich budowę świętowano w 1898 roku. Niewiele później ulokował się w nich 4. Lejb-Dragoński Pskowski Pułk Imperatorowej Marii Fiodorowny. Władze carskie zdecydowały się na utworzenie w Suwałkach silnego garnizonu po upadku powstania styczniowego. Wtedy powstał projekt budowy czterech zespołów koszarowych, zlokalizowanych przy głównych drogach. W rezultacie Suwałki zyskały miano miasta wojskowego.

Do pierwszej wojny światowej koszary były użytkowane przez pododdziały armii rosyjskiej. W latach 1915-1919 zostały zajęte przez oddziały niemieckie. Po odzyskaniu niepodległości w koszarach zakwaterował się 2. Pułk Ułanów Grochowskich im. gen. Józefa Dwernickiego, a w okresie międzywojennym Suwałki stały się jednym z większych garnizonów. Zespół koszarowy przy ulicy Pułaskiego po 1945 roku zdecydowano się przeznaczyć na potrzeby Ludowego Wojska Polskiego. Jednostka wojskowa użytkowała go aż do marca 1990 roku.

W dwudziestoleciu międzywojennym ułani byli częścią Suwałk. Aktywnie uczestniczyli w życiu miasta, nadając mu swoisty koloryt. Odbywały się tu parady wojskowe i zawody hippiczne. Wielkim wydarzeniem były święta Pułku. Dziś przywołujemy tamte wspomnienia. W Suwałkach co roku, w czerwcu, ma miejsce Piknik Kawaleryjski, na który zjeżdżają miłośnicy tematu z całej Polski. W mieście działa Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Garnizon Suwałki”.

Myśląc o bogatych tradycjach obiektu nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Ułanów Grochowskich, które jest w stanie wystawić 20 ułanów w pełnym rynsztunku. Przewidujemy organizację cyklicznych wydarzeń odwołujących się do historii miejsca, w którym dziś znajduje się Hotel Loft 1898. Chcielibyśmy przywrócić w Suwałkach huczne bale ułańskie oraz nawiązać do tradycji świąt pułkowych organizując m.in. zawody hippiczne i konkursy kawalerzystów.
Tekst historyczny pochodzi ze strony hotelu.
Hotel Loft 1898 Suwałki pokój.

Hotel Loft 1898 Suwałki pokój.

Hotel Loft 1898 Suwałki główna fasada.

Hotel Loft 1898 Suwałki główna fasada.

Hotel Loft 1898 Suwałki fasada główna w słońcu

Hotel Loft 1898 Suwałki fasada główna w słońcu

Hotel Loft 1898 Suwałki łukowe okna.

Hotel Loft 1898 Suwałki łukowe okna.

 Zdjęcia pochodzą ze strony hotelowej.
Reklamy

2 thoughts on “Wielkie otwarcie Hotelu 1898 Loft w Suwałkach

  1. Hotel pieknie prezentuje sie na zdjęciach. Szczególnie podoba mi sie polaczenie nowoczesnej oszklonej fasady ze starymi łukowatymi okiennicami. Historia budynku zapewne bedzie wykorzystywana do promocji hotelu.
    Niestety Hotel nie jest widoczny na google maps oraz na booking.com

    Pozdrawiam
    Tomek Dziedzic

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s