Słoneczna Sycylia – wyjątkowa wyspa z mnóstwem zabytków. Kurort Gardini Naxos

Gardini Naxos – kurort, gdzie zjeżdżają się najbogatsi Italii i Europy. Wybierając się do kurortu przejrzałem większośc przewodników i blogów. Najwięcej informacji znalazłem u blogerki „Italia by Natalia” a co bardzo dziekuje. Krótkie moje opisy przedstawię wam po krotce czerpiąc zmiksowane wiadomości. Wspomniane Gradini Naxos leży między Capo Taromina a Capo Schiso leży miejscowość wypoczynkowa. Niedaleko stąd znajdowała się kolonia grecka na Sycylii. Tukidydes podaje, że naxos założyli w 735 roku p.n.e Chalkidyjczycy pod wodzą Ateńczyka Tuklesa, pierwszego Greka, który dotknął stopy sycylijskiej. Naxos stało się bazą dla wszystkich kolonii zakładanych później na wyspie.

Giardini naxos, plaża kururtu. Z tyłu Hilton Gardini Naxos.

Giardini naxos, plaża kururtu. Z tyłu Hilton Gardini Naxos.

Już w Hiltonie w Ogrodzie gdzie rosną pomarańcze, daktyle i cytryny.

Już w Hiltonie w Ogrodzie gdzie rosną pomarańcze, daktyle i cytryny.

W 403 roku roku p.n.e. miasto zburzył tyran Syrakuz, Dionizjos. Własnie od jego imienia pochodzi kolejna miasto Syrakuzy . Na przylądku „Schisio” rozpościera się teren wykopalisk Naxo.  Okres rozkwitu miasta, z którego pozostały najważniejsze ( choć nieliczne) zabytki, przypada na VI i V wiek p.n.e. Z tego czasu pochodzą resztki murów miejskich i domów oraz kamienie ze świątyni, która być może była poświęcona Afrodyta. W miejscowości Gardini koło plaży, przy nieco starych ulicach zachowało się nieco równie bardzo starych ale dobrzy utrzymanych domów.

W Gardini Naxos niedaleko małej miejscowości Ricanati znajduje się markowy Hotel Hilton Resort. Wystrój hotelu z pomarańczową elewacją nawiązuje do kolorystyki obecnych budynków w okolicy. Kelnerzy ubrani na biało w czarne zapaski z logotypem międzynarodowej sieci. Wyszkoleni z zachowania, obycia SV. Sprawnie kierują gości plażowych w bikini i kąpielówkach do restauracji i baru na plaży. Kucharz na wybrzeżu posiada własną kuchnię z której serwuje owoce morza. W barze drinki europejskie, ale i również włoskie szampany, wina, piwa i soft drinki. Koszt małego 0,20 l softa cytrynowego 5 Euro. Pasta di pesto to koszt 25 Euro. Makaron penne z sosem krewetkowym i serem parmezan to koszt 27 Euro. W głosach turystów przeważają Rosjanie i Anglicy oraz Skandynawowie. Oczywiście można również skorzystać z basenu, który również oferuje drink menu z „miksologią” z całego świata. Królują podstawowe drinki razem z wymyślnymi rosyjskimi i międzynarodowymi . W końcu układana dla gości z tak zwanym grubym portfelem. Żeby skorzystać z restauracji w budynku należy być ubrany strój zakrywający strój kąpielowy. Kierownik gastronomi dyskretnie informuje o tym potencjalnych gości

One thought on “Słoneczna Sycylia – wyjątkowa wyspa z mnóstwem zabytków. Kurort Gardini Naxos

  1. Pingback: Park archeologiczny w Gardini Naxos, Sycylia- cześć piąta | LATEK HOTELS hotelowe dylematy dla pasjonatów hotelarstwa, podróżników

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.