Pałace w Warszawie pod adaptacje Hotelu

Większość portali branżowych, jak i również profesjonalnych blogów branżowych informuje o dużej inwestycji hotelowej. Mam tutaj na myśli Pałac Szaniawskich i Pałac Branickich znajdującej się w lokalizacji starego miasta w Warszawie na ulicy Miodowej. Rejon ten to idealne miejsce na zbudowanie luksusowej międzynarodowej marki. Wspominałem już na swoim blogu o marce Raffles, która otwiera luksusową inwestycję w 2017 roku Raffles Europejski. Wielka międzynarodowa marka do której zalicza się Fairmont, Swissotel,została kupiona przez międzynarodową grupę Accor. Marka Raffles bierze co roku udział w światowych konkursach na 10 najlepszych hoteli świata. O ostatnim konkursie przeczytacie tutaj.

Pałac Szaniawski został kupiony przez Polskiego inwestora z Włocławka Budizol, który buduje różne inwestycje od 1989 roku i jest liderem na rynku. W swoim portfolio ma już kilka hoteli i apartamentów. Jeden z hoteli inwestora – „brandowy” , miałem zaszczt otwierać jako Front of house Manager. O międzynarodowym brandzie IHG możecie również przeczytać tutaj.

Pałacu Branickich i Szaniawskich. zdjęcie wizualizacji strona internetowa „Budizol”

Jak widać adaptacja budynku będzie prowadzona z pełnym profesjonalizmem zachowując dawne rysy  kubaturę.

Pałac Szaniawskich powstał w połowie XVIII w. Jego właścicielem w roku 1973 został Józefa Szaniawski jako jedyny spadkobierca. Podczas II wojny światowej pałac został zniszczony. Odbudowano go w 1950 według projektu Borysa Zinserlinga w stylu klasycystycznym. Ostatnio obiekt nie był użytkowany, wcześniej służył Urzędowi Miasta w Warszawie.

Nikt nie wie za jaką cenę został kupiony Pałac Szaniawskich. Inwestor zobowiązał się, że w ciągu 4 lat Pałac Szaniawskich i Pałac Lubomirskich zostanie zaadoptowany na luksusowy hotel, nie ingerując w wygląd zewnętrzny pałacu. Trwają pracę nad franczyzą luksusowej marki.

Czekamy z niecierpliwością i życzymy sukcesów.

 

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s