Nowoczesne technologie w hotelach – dlaczego warto w nie inwestować.

Rozwój technologiczny wciąż trwa i nie możemy go zatrzymać. W hotelarstwie i turystyce technologia funkcjonuje już nie tylko w zarządzaniu hotelem, finansami, kosztami, magazynem, ale również w zarządzaniu zamkami, energią. Nowoczesne systemy zarządzania zasobami energii, czyli BMS należą do najbardziej zaawansowanych technologii. Elektroniczne sterowniki ciepła odpowiadają za zarządzanie wydzielonych stref hotelu. Można wspomnieć tutaj  o funkcjonalności. Nie każdy z właścicieli wie o oszczędnościach, nawet do 30 % kosztów stałych związanych z wydatkami na energię. BMS sterują nie tylko ogrzewaniem budynku, ale również mogą sterować jego schładzaniem  w porach letnich. Wydatek na BMS markowej firmy jest oczywiście drogi. Natomiast serwisowany, sprawdza się w budynku przeznaczonym na hotel. Zarządzanie budynkiem poprzez panel sterowniczy może być przez niektórych właścicieli aspektem niezrozumiałym i nie do przyjęcia. Bo dlaczego wydawać na tak drogi system? Jesli jest to dla nas niezrozumiałe, to powinniśmy dokonać analizy na 10 lat do przodu, czy nasz wydatek w aspekcie kosztów stałych nam się  zwróci. Ważne jest, aby wszystko dokładnie przeliczyć i ująć  w naszym biznes planie.

Kolejnymi elementami są elektroniczne zamki hotelowe. Nie będę pisał o przydatności i funkcjonalności bo nie jest to tematem artykułu. Napiszę o ekonomicznym wykorzystaniu zamków. Okazuje się, że mechaniczne zamki w hotelarstwie w dłużej eksploatacji bardziej kosztowne niż elektroniczne wliczając nawet baterie, które wymienia się średnia co dwa lata w zależności od ich funcjonalności. Energia elektryczna w obecnych czasach jest bardzo drogim pożądanym surowcem w codziennym życiu. Instalacja baterii fotowoltaicznych lub solarów wpływa na ekonomiczne wykorzystanie energi w hotelu. Założenia wydatków inwestycji w stosunku do wydatków na rachunki za energie elektryczną będą trafnym celem w realizcj założeń budżetowania hotelu.

Jak wam się wdaje czy powyższe spostrzeżenia są przydatne dla właścicieli obiektu ?

Gdzie doładować telefon ? Wszędzie wejścia brytyjskie. Znalazłem. Doubletreeby Hilton Dublin.

zdj. Latek Hotels

zdj. Latek Hotels

 

 

Reklamy

One thought on “Nowoczesne technologie w hotelach – dlaczego warto w nie inwestować.

  1. Pingback: Aplikacja Concierge jako narzędzie nowoczesnej technologii w hotelarstwie | LATEK HOTELS hotelowe dylematy dla pasjonatów hotelarstwa, podróżników

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s