7 Konferencja Inwestycji Hotelowych w Warszawie

Tydzień temu a dokładnie 10 dni odbyła się 12 maja 2016 roku 7 Konferencja inwestycji hotelowych w Warszawie. Koferencja odbywała się w salach konferencyjnych PGE Narodowy. Wybrałem się na konferencję, gdzie dowiedziałem się istotnych informacji na temat przyszłości hotelarstwa w Polsce.

W panelach brali udział wysocej klasy specjaliści, franczyzodawcy, architekci, hotelarze z różnych stron kraju i świata. Interesującym panelem był panel MICE gdzie dyskutowano na tematy areny konferencyjnej w Warszawie. Przedstawiciel ICE Kraków był obecny w tym panelu i przedstawił startegie sprzedaży obiektu przed jego otwarciem i jak skutecznie można sprzedać wielki Event na kilka tysięcy osób. Przy każdej inwestycji wielkiej hali pojawia się pytanie gdzie ulokować ogromną liczbę odwiedzających. Przy każdej inwestycji w wielką halę koferencyjną generuję się wzrost inwestycji hotelowych.

W startowym panelu inwestycji hotelowych, którego moderatorem był Alex Kloszewski debatowano o kierunku rozwoju hotelarstwa w Polsce. Padło pytanie odnośnie otwartego Warsaw Spire,  czy będzie tak popularny jak Pałac Kultury i Nauki w Warszawie z ponad 60 letnią tradycją ?

Eurobuild 7 Konferencja inwestycji hoteolwych start zdj. Latek Hotels

Eurobuild 7 Konferencja inwestycji hoteolwych start zdj. Latek Hotels

Wiele bardzo ciekwych osób pojawiło się w panelach. Moja uwaga skupiła się na Panelu gdzie brali udział arhitekci hotelarscy. Inwestorzy powinni wiedzieć, jak chętnie architekci współpracują z kosultantami- operatorami hotelarskimi. Pracuję im się łatwiej argumentując inwestorowi pewne uwagi, które nie będą podlegały żadnym dyskusją w późniejszym czasie.

Eurobuild Inwestycje Hotelowe. panel dyskusyjny zdj. Latek Hotels.

Eurobuild Inwestycje Hotelowe. panel dyskusyjny zdj. Latek Hotels.

W panelu dyskusyjnym o potrzebie budowy tzw. „domów spokojnej jesieni” większość panelistów była zgodna odnośnie starzejącego się społeczeństwa i planach do 2050 roku. Okazuje się,że 10 % społeczeństwa to ludzie po 70 roku życia. Potrzeba budowania, adaptacji i generowania obiektów staję się wyznacznikiem ekonomicznym popytu. Wypowiadał się również prelegent, który zarządza akademikami i zgłaszaja się osoby starsze z prośbą zamieszkania w akademiku ze względu na niskie koszta najmu. Okazuje się, że domy spokojnej starości to nie są wydatki wysokie. Koszta 3 tysięcy miesięcznie spadną na dzieci rodziców albo na samcyh rodziców, kiedy to emerytury będą relatywnie wyższe i na poziomie Europy zachodniej. Na zakończenie był koktajl w którym poznałem szerokie grono specjalistów i rozponałem hotelarzy z którymi kilka lat temu mogłem pracować. Dodam jeszcze,  że głównym pratnerem konferencji był Hotel Profesional Alexa Kloszewskiego.

Eurobuild konferencja inwestycji hotelowych PGE Narodowy zdj. Magazyn bran zowy Hotelarz

Eurobuild konferencja inwestycji hotelowych PGE Narodowy zdj. Magazyn branżowy Hotelarz

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s