Spotlight Hotel Investment Poland – 3 edycja już za nami

W zeszłym tygodniu odbyła się w warszawskim Hotelu Intercontinental już trzecia edycja Spotlight Hotel Investment Poland. Otwarcia dokoknywał zastępca Prezydenta Miasta Warszwy Pan Michał Olszewski. Całą konferencję prowadził znany dziennikarz TVN’u Mateusz Hładki. Miałem możliwość uczestnictwa w tej niebywałej konferencji inwestycji w Polsce i podsumowania obecnej koniunktury w hotelarstwie. W chwili obecnej napęd iwnestycyjny ma się bardzo dobrze. W ciągu 3 lat powstanie w Warszawie około 3000 pokoi. Wysokim poziomem popularności cieszy się równiez trójmiasto. Gdańśka Wyspa Spichrzów to cel inwestorów. Sopot zwany najatrakcyjnejszym kurortem wypoczynkowym centralnej europy skupił wysokie zainteresowanie inwestycyjami. Jak podają specjaliści z branży w ciągu dwóch następnych lat trójmiasto ( Gdynia Gdańsk i Spopot) wzbogaci się o liczbę 2500 pokoi hotelowych. W tym roku otworzyły się już: Focus Premium w Gdańśku Wrzeszczu, Hotel Almond w Gdańsku, Hotel Sadova w Gdańśku i Hotel Molo w Sopocie. Na konferencji pojawili się franczyzodawcy sieci : Vienna House, Rezidor, IHG, Accor, B&B, Puro i innych marek. Od zeszłego roku mówi się o wybudowaniu Hotelu Kempiński w Warszawie. Bardzo ciekawa sesja dotycząca branży MICE. W tym sektorze jak co roku moderatorem był Wojciech Liszka, który jest założycielem firmy doradczej Z-Factor. Zaprosił do dyskusji znane osoby z branży: Katarzyna Zarzycka, Matusz Czerwiński, Szymona Walkiewicza, Wojciech Kuśpik i Zofia Kubit.  Dyskutowano o eventach i bazie eventowej na wielkie kongresy i sympozja. Największa koordynacja logistyczna to ulokowaniem uczestników kilkutysięcznej konferencji w odpowiedniej bazie noclegowej, tak aby było ona najlepiej skomunikowania z miejscem odbywania się kongresu. Głównym partnerem koferencji była sieć IHG i Vienna House, która miały swoje wielkie stoiska. Na koniec drugiego dnia konferencji Simon Rupert z Vienna House przedstawił prezentacje odmłodzonej marki hotelowej. O czym dyskutowano na konferencji w zeszłym 2015 roku przeczytacie tutaj.

Nie mogło zabraknąć sesji dotyczącej inwestorów. Mówiono o wzmożonym zainteresowaniu Polską jako potencjalnym krajem do inwestowania. Pojawili się na niej przedstwaiciele prezydium miast: Nysa, Lublin, Pani wiceprezydent Gdyni, oraz oficjele z gmachu marszałkowskiego w Warszawie przedstawiciel województwa mazowieckiego.

Nie mogło zabraknąć panelu finansowania przy pomocy banków. Przedstwaiciele banków udzielający kredyty inwestycyjne zazanczali jak ważna jest wiedza inwestora przy pomocy firm doradczych jak również finansowanie obiektu. Po raz pierwszy zorganizowano dwa dni konferencji. W drugim dniu wystąpili architekci znani z fantastycznych projektów w Warszawie i na świecie. Była równiez projektantka wnętrz Anita Rosato zmodernizowanego Hotelu Bristol w Warszawie. Nie mogła zabraknąć wybietnego projektanta- architekta Jamesa Dilleya.

 

Spotlight hotel investment 2016 Chain session- Sesja sieci hotelarskich. zdj. Latek Hotels

Spotlight hotel investment 2016 Chain session- Sesja sieci hotelarskich. zdj. Latek Hotels

Spotlight hotel investment 2016 investorzy - invetor zdj. Latek Hotels

Spotlight hotel investment 2016 investorzy – invetor zdj. Latek Hotels

Spotlight hotel investment 2016 mice session- sesja MICE zdj. Latek Hotels

Spotlight hotel investment 2016 mice session- sesja MICE zdj. Latek Hotels

Spotlight hotel investment 2016 -rozpoczęcie konferencji zdj. Latek Hotels

Spotlight hotel investment 2016 -rozpoczęcie konferencji zdj. Latek Hotels

Konferencję zaliczam do udanych i jestem przekonany, że wybiorę się na następną w przyszłym roku.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.