Walentynkowe hotele w Polsce

Walentynki – czyli dzień Świętego Walentego, jak podaje witryna Wikipedia są obchodzone w południowej i zachodniej Europie od Średniowiecza. Europa  północna i wschodnia dołączyła do „walentynkowego grona” znacznie później.

Wikipedia podaje znaczenie święta. Pomimo katolickiego patrona tego święta, czasem wiązane jest ono ze zbieżnym terminowo zwyczajem pochodzącym z Cesarstwa Rzymskiego, polegającym głównie na poszukiwaniu wybranki serca, np. przez losowanie jej imienia ze specjalnej urny. Współczesny dzień zakochanych nie ma jednak bezpośredniego związku z jednym konkretnym świętem starożytnego Rzymu, choć jest kojarzony z takimi postaciami z mitologii jak: Kupidyn , Eros Pan czy Juno Februata.

Gdzie wypocząć w romantycznych zakątkach Polski ? Hotele od wybrzeża  aż po Tatry oferują szeroki wachlarz usług. Hotelarstwo w Polsce świadczy usługi na światowym poziomie. Design i wyposażenie wnętrz dorównuje światowym standardom. Pozwoliłem sobie wymienić poniżej romantyczne obiekty na Walentynki.

Talaria Resort & SPA basen

Talaria Resort & SPA – basen – zdjęcie ze strony hotelu.

TALARIA RESORT & SPA – obiekt położony w Trojanowie, powiat garwoliński. Oficjalnie otwarty w maju 2015 roku. Każdy z pokoi inaczej wyposażony. To powoduje, że  są niepowtarzalne i unikalne. Talaria posiada w swjej ofercie gabinety SPA & Wellness o unikalnym wystroju. Talaria zdobywa co roku nagrody w kategorii najwyższej jakości obsługi. Kilkakrotnie z zespołem szkoleniowców braliśmy udział w szkoleniu kadry recepcji głównej recepcji SPA oraz gastronomii.

Pałac Alexandrinum restauracja

Pałac Alexandrinum – restauracja – witryna internetowa hotelu.

PAŁAC ALEXANDRINUM – obiekt zlokalizowany 20 km od granic Warszawy, w miejscowości Krubki Górki- powiat Wołomiński. Pałac wybudowano i oddano do użytku na początku 2016 roku. Jak podaje główna witryna hotelu, w 1939 roku przebywał tu ze swoim oddziałem major Henryk Dobrzański, znany jako ostatni żołnierz II Rzeczypospolitej. Stąd też ruszył na spotkanie ze śmiercią już jako major Hubal i przed dworem w Krubkach-Górkach pożegnał odchodzący w przeszłość świat niepodległego dwudziestolecia ”

Pałsac Staniszów przedpokój pokoju pałacu. strona obiektu

Pałac Staniszów – przedpokój jednego z pokoi. Strona obiektu

PAŁAC NA WODZIE EMOTION THERMAL & SPA Położony niedaleko Jeleniej Góry – uzdrowiskowym rejonie Polski. Pałac  Staniszów został otwarty w 2015 roku. Najstarsze kroniki o Pałacu pochodzą z 1395 roku. Od kilkunastu lat jego właściciele tworzą w obiekcie butikowy hotel, eksponujący walory zabytkowej zabudowy. Pałac składa się z 52 pokoi oraz 16 gabinetów zabiegowych, świadczących kompleksowe usługi Medical SPA. Otwarcie całego kompleksu „Pałac na Wodzie Thermal Holistic Medical SPA planowane jest w połowie 2017 r. W obiekcie znajdzie się wówczas 120 pokoi, 40 gabinetów zabiegowych, trzy całoroczne baseny zewnętrzne ogrzewane wodą termalną oraz basen wewnętrzny, strefa saun i jacuzzi. Jak podaję strona Pałacu   „Dwór Staniszów Dolny, obecny Pałac na wodzie  według kronikarzy powstał w drugiej połowie XVIII wieku. Prawdopodobnym zleceniodawcą był Heinrich XXXVIII von Reuss, który w 1786 roku rozpoczął budowę obiektu.”

Kawiarnia w Hotelu Metropolitan Kraków zdj. Latek Hotels

Kawiarnia w Hotelu Metropolitan Kraków zdj. Latek Hotels

METROPOLITAN BUTIQUE HOTEL. Położony w dzielnicy kamienic krakowskich w centrum  tętniącym życiem i kulturą. Hotel znajduje się w pięknie odrestaurowanych zabytkowych XIX- wiecznych kamienicach, położonych na szlaku łączącym Rynek Główny z Kazimierzem – jedną z najstarszych i najpopularniejszych części Krakowa. Od zamku na Wawelu i Rynku Głównego oraz największych atrakcji turystycznych miasta, dzieli nas zaledwie krótki spacer.

Hotel Podklasztorze- hall recepcyjny – zdjęcie ze strony hotelu.

Hotel Podklasztorze – Sulejów. Wyremontowany historyczny Hotel Podklasztorze, położony jest nieopodal opactwa Cystersów w Sulejowie. Hotel Podklasztorze znajduje się 20 kilometrów od Piotrkowa Trybunalskiego i oddalony od Warszawy o 90 minut drogi samochodem. Hotel został odkupiony od przedsiębiorstwa państwowego przez prywatnego inwestora, który jest jednocześnie właścicielem hotelu Best Western w Piotrkowie Trybunalskim. Uczestniczyłem w  rozmowach z tą siecią przy okazji  umowy franczyzowej hotelu, jak również  zarządzałem sprzedażą obu hoteli. Polecam jak najbardziej.

 

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s