Hotel Locomotiva*** Lublin design świata kolei

Lublin jako miasto studentów, rozwija się w dynamicznym tempie. Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie UMCS i Katolicki Uniwersytet Lubelski przyciąga co roku absolwentów szkół średnich. Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawała II wykładowcą był Karol Wojtyła. Jak podaje portal wikipedia: Katolicki Uniwersytet Lubelski powstał z inicjatywy ks. Idziego Radziszewskiego, który zbierał fundusze na powstanie katolickiej uczelni w Polsce wśród Polonii w Petertsburgu, w miejsce likwidowanej przez władze bolszewickie Akademii Duchownej w Petersburgu. Na miejsce dla takiej uczelni wybrano Lublin. W 1918 roku pomysł zyskał akceptację polskich biskupów oraz nuncjusza Stolicy Apostolskiej i 27 lipca 1918 decyzją Zjazdu Biskupów Królestwa Polskiego została powołana uczelnia pod nazwą Uniwersytet Lubelski. W 1928 r. zmieniono nazwę uczelni na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Przed II wojną światową KUL zdobywał uprawnienia państwowe oraz, mimo że miał status uczelni prywatnej, otrzymał prawo do dotacji państwowych. Otrzymał także własny gmach – był to budynek podominikański usytuowany przy Alejach Racławickich, blisko centrum miasta.W I Rzeczypospolitej Lublin był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego w starostwie lubelskim województwa lubelskiego. Zaliczany był do ważniejszych miast, z prawem nabywania majątków ziemskich i czynnego uczestnictwa w akcie wyboru króla. W 1578 wybrano go na siedzibę Trybunau Głównego Koronnego.

Moja podróż do Lublina związana była z odwiedzinami Hotelu Locomotiva, zlokalizowanego przy ulicy Północnej. Hotel położony w odległości 20 minut pieszo od starówki lubelskiej i bramy Krakowskiej. Restauracja hotelu Locomotiva odwiedzana jest przez gości lokalnych, którzy chwalą sobie wyśmienity smak kuchni, o czym mogłem przekonać się osobiście.
Zameldowałem się na godzinę przed północą. Recepcjonista poinformował mnie o godzinie wydawanych śniadań i godzinach otwarcia restauracji. Doskonale zorientowany w wydarzeniach kulturalnych i komunikcji miejskiej. Dostałem pokój na końcu korytarza: przytulny i wzorowo wysprzątany.  Jedyna rzecz na którą można ponerzekać to mały ekran telewizora. Z drugiej strony goście do hotelu nie przyjeżdżają oglądać telewizji. Kolory ścian to dominujący błękit przyjemny dla oka. Zestaw kawowo-herbaciany wyposażony w ergonomiczny podstawnik, gdzie w zagłębieniach znajdują się szklanki, cukier w saszetkach oraz herbata w torebkach.

Rano wybrałem się na śniadanie i ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu mogłem skosztować kawy z ekspresu. Ponadto szeroki wybór serów, wędlin, zaś z gorącego menu frankfurterki, pieczarki i fasola w sosie pomidorowym. Dodatkiem  do pysznej kawy jest codziennie własnej roboty ciasto.  Miłym zaskoczeniem jest możliwość zamówienia jajek sadzonych. W podgrzewaczach jajka sadzone są zazwyczaj przepalone i mają brązowozłocisty spód. Nie będę przypominał, że usługa na prośbę realizowana jest w hotelach cztero i pięcio gwiazdkowych

Skosztowałem na obiad sałatki cezara i barszcz ukraiński, które mają niesamowity i niepowtarzalny smak. Wieczorem w restauracji, podczas kolacji trafiłem na pokazy Tanga Latino w wykonaniu lubelskich szkół tanecznych. Pokazy Tanga cieszą się zainteresowaniem gości hotelowych. Hotel Locomotiva  świadczy usługi cateringowe. Kolejną inwestycją właściciela Hotelu Locomotiva będzie przearanżowanie domu meblowego przy ulicy Chopina na Hotel Heban.  Już wkrótce, jak podaje portal lokalnej gazety, w centrum Lublina będzie działała nowa gastronomia. Za kilka dni czyli od 16 marca 2017 roku, gości przyjmować będzie gastrobar a później hotel z 40 pokojami. Wystrój gastrobaru będzie w stylu lat 50-tych i 60-tych zeszłego stulecia.

Gorąco polecam odwiedzić Hotel Locomotiva, a w centrum Gastrobar o nazwie Heban, który generalne otwarcie zaplanował na 16 marca 2017 roku.

Hotel Locomotiva, Pokój TWIN zdj. Latek Hotels

Hotel Locomotiva *** Lublin -łazienka,  zdj. Latek Hotels

Hotel Locomotiva kabina prysznicowa zdj. Latek Hotels.

Hotel Locomotiva  – wejście do części noclegowej zdj. witryna hotelowa.

Hotel Locomotiva Lublin – przed wejściem na poziom pokoi hotelowych. zdj. Latek Hotels

Hotel Locomotiva – zestaw powitalny. Kawa i herbata zdj. Latek Hotels.

Hotel Locomotiva – pokój TWIN, zdj. Latek Hotels

Hotel Locomotiva. Pokój z ergonomicznymi gniazdami elektrycznymi. Biurko do pracy, zdj. Latek Hotels

Hotel Locomotiva – wejście do hotelu, zdj. witryna hotelu.

Hotel Locomotiva – bufet śniadaniowy z którego miałem okazję skorzystać. Zdj.witryna hotelowa.

Hotel Locomotiva – recepcja hotelowa – przyjemne i przytulne miejsce. Zdj. witryna hotelu.

Hotel Locomotiva. Menu restauracyjne – tatar. Zdj. witryna hotelu.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s